Každý jeden človek by chcel mať bohatstvo, to je viac než isté. Ale skutočným bohatstvom je, ak vaše peniaze pracujú za vás. Otázka znie, ako to dosiahnuť? Tu vám zaručene pomôže investovanie. Lenže premýšľate, kam by ste svoje peniaze investovali, aby vám vygenerovali zisk? Tu vám ponúkame pár tipov:

Investícia do zlata

Investícia do zlata je dlhodobou investíciou, minimálne na dobu 5 rokov. Existuje niekoľko spôsobov, napríklad:

  • Nákup fyzického zlata– zlaté mince, šperky
  • Investícia do cenných papierov– akcie spoločnosti, ktoré ťažia zlato alebo certifikáty  o nákupe zlata

Samozrejme fyzické držanie zlata má určité nevýhody, pretože  na rozdiel od zlata v podobe cenných papierov nenesie dividendy, má obmedzenú likviditu a je tu možnosť straty alebo krádeže.

Investícia do nehnuteľnosti

Zisk z takejto investície vám môže plynúť v podobe prenájmu bytu alebo domu. Môže sa jednať o bytové ale aj o komerčné priestory. Pri takejto investícii je nutné brať do úvahy určité faktory, ktorými sú poloha nehnuteľnosti, hospodársky vývoj, investícia na prípadnú rekonštrukciu, jednoduchosť predaja..

Investovanie do akcií

Táto investícia sa uzatvára na neobmedzené obdobie a má pomerne vysoký výnos i vysokú likviditu. Avšak pre veľký vplyv kurzov sa odporúča investovať na dobu piatich rokov a viac. Pokiaľ sa nevyznáte v investovaní do akcií alebo len začínate, skúste radšej osloviť niektorú z investičných spoločností, ktorá peniaze zhodnotí za vás, samozrejme rátajte s nejakým poplatkom.

Investovanie do komodít

Jedná sa o investície ako sú ropa, striebro, plyn, káva, pšenica, bavlna a mnoho ďalších. Stačí aj malá investícia, avšak sú nevyhnutné dostatočné skúsenosti. Pri tejto investícií počítajte s väčšou mierou rizika.

Investičné životné poistenie

Jedná sa o poistenia so sporením. Časť peňazí je využitá na pokrytie poistenia a druhá časť je použitá na investovanie do podielových fondov. Odporúčaná dĺžka tohto poistenia je 10 rokov.

Investície do dlhopisov

Na túto investíciu musíte mať dostatok finančných prostriedkov. Dlhopisy je možné získať na burze cenných papierov a to prostredníctvom obchodníka s cennými papiermi.